Çorlu Hurdacı

Çorlu hurdacı tarafından toplanan ve geri dönüşüme gönderilen hurdalar büyük bir enerji tasarrufu sağlamaktadır. Hurdanın ne kadar önemli olduğunu ortaya koymak için bir örnek vermek gerekirse; bir tane alüminyum kutunun atılmasıyla benzi dolu bir kutunun atılması aynı enerji kullanımına neden olmaktadır. Alüminyum malzeme hurda değeri olarak bakıldığında oldukça fazla olduğu bilinmelidir. Alüminyum hurda %95 oranında enerji tasarrufu sağlamaktadır. Bunun genel olarak ele alınmasıyla bir ton alüminyum geri dönüşümü sağlanması 14.000 kilowatt saat enerji tasarrufu sağladığı görülecektir. Bunun yanı sıra geri dönüşüm yapıldığı zaman hammadde oranında ciddi bir azalma olacaktır. Özellikle de metal hurdalar geri dönüşüme uğradıklarında yapısal özelliklerini koruyacaklardır. Bu da tekrar geri dönüşüme uygun olacaktır.

Çorlu Hurdacı

Çorlu hurdacı olarak faaliyet gösteren firmamız ile binlerce kişiye istihdam sağlanmaktadır. Hurdacılık sektörü atık halde bulunan malzemelerin tekrar kullanılması için oldukça önemli bir sektör olarak karşımıza çıkmaktadır. Hurdacılık sektörü hem ekonomi hem de doğa için son derece önemlidir. Geri dönüştürülebilir malzemeler incelendiği zaman yedinci doğal kaynak olarak tanımlanmaktadır. Bu nedenle geri dönüşümün sağladığı faydaların fazla olması son derece normaldir. Geri dönüşümün sağladığı en önemli avantajlardan biriside daha az karbondioksit ve zararlı gaz üretimi sağlamasıdır. Buna ek olarak imalat yapan işletmeler için maliyetleri düşürmeye katkı sağlarlar. Hammaddeye olan talebi azaltarak maliyet düşürücü etki yaratmaktadırlar. Küçük içecek kutuları geri dönüştürülmesi en fazla yapılan malzemeler arasında yer almaktadır.

Çorlu En Yakın Hurdacı

Çorlu en yakın hurdacı için yapılacak olan bir araştırma neticesinde birden fazla seçeneğin çıkacağı görülecektir. Bunun en önemli nedenlerinden birisi Çorlu'da oldukça fazla hurdacını bulunmasıdır. Özellikle metal geri dönüşüm günümüzde önem kazanmıştır. Yaklaşık olarak 560 milyon ton hurda geri dönüştürülerek ekonomiye katkı sağlanmıştır. Sağlamış olduğu bu avantaj neticesinde hurda dönüştürmek son derece önemli bir iş olarak karşımıza çıkmaktadır. Kişiler ellerinde bulunan herhangi bir hurdayı kendilerine en yakın hurdacıya ulaştırmak istemektedirler. Yakın olarak tercih edilen hurdacıların tercih edilmesinin kişilere avantaj sağladığı bilinmektedir. Bazı hurdacılarda hurdaların evden alınma hizmetinin bulunduğu bilinmelidir. Bu durumu öğrenmek için firmamız iletişime geçilmesi son derece önemlidir.

Çorlu Hurdacı Fiyatları

Çorlu hurdacı fiyatları belirlenirken bazı unsurlar baz alınmaktadır. Bakır, demir, alüminyum, plastik, krom, nikel ve çinko gibi plastikler kullanım ömürleri bittiğinde atıl duruma geçerek hurda değeri kazanmaktadırlar. Atıl durumda olan malzemelerin tamamı ile diğer malzemelerin belirli kısımları hurda fiyatı üzerinden alınıp satılmaktadırlar. Hurdacılar tarafından toplanan bu malzemeler kendi içlerinde gruplara ayrılmaktadırlar. Gruplara ayrılan malzemeler geri dönüşüm noktalarına götürülerek geri dönüşümleri sağlanmaktadır. Doğal çevre ve ekonomiye olan katkısından dolayı hurdacılık sektörünün değeri oldukça fazladır. Bunun yanı sıra gelişmekte olan ülkeler bu sektöre oldukça fazla değer vermektedir. Ülkemizde de hurdacılık sektörüne verilen değer gün geçtikçe artış göstermektedir.

Çorlu Hurdacı Nereden Bulurum?

Çorlu hurdacı nereden bulurum? Sorusu hurdacılık sektörünün önem kazanmasıyla birlikte sıklıkla sorulan sorular arasında yer almaktadır. Eğer herhangi bir il ya da ilçe için hurdacı araştırması yapılacaksa internet kullanımı yapılmalıdır ve kişiler kendilerine göre yakın bir hurdacı seçmelidir. Bu taşıma masrafı ve yorgunluğun önüne geçecek son derece önemli bir unsurdur. Hurdacı bulmak içine araştırma yapılmalı ve birkaç tane hurdacıdan fiyat alınmalıdır. Genel olarak hurda fiyatları belirlenmektedir ancak bazı hurdacılar ihtiyaca göre daha fazla ücret verebilmektedir. Bazı hurdacılar ihtiyaca göre daha fazla ücret ödeyebilmektedir. Hurdacı araştırması yapılırken bu unsurun göz önünde bulundurulması daha mantıklı olacaktır. Firmamız hurda ticareti konusunda yaygın bir şekilde hizmet veren kurumsal firmalar arasında yer almaktadır.

Tekirdağ Hurdacı