Bitlis Hurdacı

Bitlis hurdacı, hurda alım satımı yapımı firmaları sizin için derledik. Bitlis en yakın hurdacıyı merkez sanayi sitesinde bulabilirsiniz. Adilcevaz ve Güroymak ilçelerinde de hurdacılar bulunmaktadır.

Bitlis En Yakın Hurdacı

Bu yazımızda sizlere Bitlis şehrimizdeki hurdacıları sunacağız. Nitekim önemli bir iş kolu olan hurdacılık, özelliğini yitirmiş materyallerin geri dönüşüme kazandırılması için toplanmasıdır. Anlaşılacağı üzere hurda ve hurdacılık ülke geri dönüşümü ve çevre sağlığı açısından oldukça önemlidir. Geri dönüşüm, geri kazanımdır. Geri kazanım da milli sermayeye katkıda bulunmaktır.

Hurdacılık ustalık gerektiren bir iştir. Nitekim hurdalar şeffaf bir şekilde sınıflandırılmalı, tartım işlemleri de sorunsuz gerçekleştirilmelidir. Öyle ki hurdacılar, topladıkları hurdaları ayrıştırma merkezine götürürler. Burada bakır, çinko, demir gibi madenleri ayırırlar. Belli bir kiloya ulaşan madenler, geri dönüşüm tesislerine götürülür ve eritilme işlemleri gerçekleşir. Bütün bu nedenlerden dolayı hurdacı firmalarının işinde uzman olması şarttır. Ülkemizde hurdacılık revaçtadır. Ayrıca ülkemizde işinde uzman birçok hurda firması bulunuyor.

Bitlis ilimizde de başta metal hurdacılık olmak üzere tüm hurda çeşitlerinin alımı gerçekleştiriliyor.  Bitlis’in Ahlat ilçesinde ise Aslan Hurdacılık bulunuyor. Tatvan ilçesinde bulunan başlıca hurdacılar ise şunlardır:

-Nil Hurdacılık

-Çalış Hurdacılık

-Tatvan Kardeşler Hurdacılık ve Hafriyat

-Tatvan Eker Hurdacılık

Ev ve işyerlerindeki hurdayı işlerinden dolayı ya da zamanları olmadığı için götüremeyen müşteriler için bu firmalar araçlarıyla gelip hurdalarınızı alıyorlar. Hurda ödemeleri de anında yapılmakta. Diğer taraftan bu firmalar, satın aldıkları hurdaların tekrar kullanılabilecek olan çeşitli ürünlerin satışını da gerçekleştirmektedirler.

Bitlis Hurdacı Fiyatları

Hurdalar satıcılar için nakit, ülke için hammadde kaynakları olmaktadır. Hurda fiyatları, hurda borsasına bağlı olarak değişmektedir. Öncelikle hurdacılardan bir teklif almanız gerekmektedir. Hurda fiyatlandırması hurdanın değerine göre hesaplanır. Bakır, demir, alüminyum, kâğıt, kurşun, çinko, krom gibi birçok hammaddeye göre hurdaların fiyatları da değişiyor. Ayrıca bu hammaddelerin kendi aralarındaki türlerine göre de fiyatlar farklılık göstermektedir. Bitlis hurdacı fiyatlarını sizler için araştırdık.

Ülkemiz maden açısından zengin bir ülkedir. Eskiçağlardan beri kullanılan bakır madeni günümüzde de birçok aletin yapımında kullanılıyor. Buna bağlı olarak en çok hurda çeşitleri arasında bakırdan hurdalar bulunuyor. Bakır madeninin hurdaları en değerli hurdalar arasındadır. Bakır hurdalar içerisinde de soyma bakır ve lama bakır hurdalarının fiyatları artmaktadır. Antigron kırma bakır hurdası ve TTR kırma bakır hurdası bu çeşitleri takip ediyor. Bu bakır hurdaların kilosu yaklaşık olarak 130-140 TL’dir. Bakır talaş hurdası ve kırkambar bakır hurdası, bakır hurda çeşitleri arasında daha ucuza alınmaktadır. Bu hurdaların kilosu da yaklaşık olarak 100-105 TL’dir.

Bununla birlikte krom hurdalardan Anot Nikel %99’nun kilosu da pahalı olabiliyor. Ayrıca plastik hurdalar da değerli hurdalardandır. Plastik hurdalar doğada yüzyıllarca kalabiliyor ve doğayı kirletiyorlar. Bu nedenden dolayı plastik hurdalar anında değerlendirilmelidir. Böylece çevre temizliği sağlanmış olacaktır. Bu bağlamda plastik hurdalar, önemli hurdalar arasında yer almaktadır. Fiyatları da buna paralel olarak artıyor. Nitekim şeffaf beyaz naylon hurda ve çıkma pimapen hurda fiyatları, bakır hurdaları geçmektedir. Bu çeşitleri hurda polistren kristal ve polipropilen moblen hurdalar takip ediyor. Bu plastik hurdaların bir tonu 110-150 TL arasındadır. En ucuz hurda çeşitleri ise demir ve kâğıt hurdalardır. Kurşun, zamak, nikel, kurşun, kablo, bazı krom hurdalar, sarı ve alüminyum hurdalar daha uygun fiyatlara alınmaktadır.

Bitlis Hurdacı Nereden Bulurum

Bitlis hurdacı nereden bulurum

 sorusunun cevabı aslında çok basit. Nitekim Bitlis merkez sanayi sitesinde, Ahlat ve Tatvan ilçelerinde hurdacı bulmanız çok kolaydır. Bu hurda firmalarının iletişim adreslerini ve yerlerini navigasyon üzerinden rahatlıkla bulabilirsiniz

Bitlis Hurdacı