Aydın Hurdacı

Aydın ilimiz içerisinde "Hurdacı nereden bulurum". Şu sıralar bu cümle ilimizde çok telaffuz edilmektedir. Nedeni ise; bilgi çağı döneminde gelişen e-ticaret ile birlikte artan tüketim olgusu içinde, kullanım zamanını dolduran ürünleri değerlendirmek çabasıdır. Hem alıcı hem de satıcı arasında karşılıklı kazandırıp fayda sağlayan bir sistemdir.

Aydın Hurdacı

A Hurda ürün kapsamına ise her türlü fiyat değeri olan anlık kullanılmayan her çeşit malzeme girer. Günümüzde en çok hurda ticareti olan belli başlı ürünler ise; metaller, atık kâğıt, inşaat malzemeleri, plastik malzemelerdir. Ayrıca hurda ticareti yaparak çevreye de olumlu katkı yapmış olursunuz. Hurda malzemelerini yetkili kişilere teslim ederek doğada zararlı bir şekilde çözünmelerini önler ve yeniden değer kazanmalarını sağlayabilirsiniz.


Aydın Hurdacı Nereden Bulurum


Günümüz bilgi çağı içerisinde hurdacı bulmak aslında sanıldığı kadar zor değildir. Hurdacılık bir iş kolu olduğundan hurdacıların bir araya geldiği meslek birlikleri vardır. Bu birliklerden bilgi edinmek mümkündür. Aydın ilimizde hurdacıların bir arada bulunduğu yerlerden biri; Efeler ilçesi Hurdacılar sitesidir. Aynı zamanda hizmet veren kişileri bir araya getiren mobil uygulamalar, web siteleri ve harita uygulamaları da mevcuttur bu yerlere ulaşmak zamanınızı boşa harcamanızdan ve kafa karışıklığından sizi kurtarır. Mobil programlar sayesinde hurdacılara ait iletişim bilgilerini kolayca arşivleyebilirsiniz. Hurdacılık mesleği günümüzde karlı bir iş kolu olduğundan bu sektörde sizi aldatmak isteyen hırsız hurdacılarda çıkabilir. Bunlara karşı dikkatli olunuz. Bir hurdacının yasal olarak hurda işini yapabilmesi için "Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Tesisi" Belgesine sahip olması gerekir. Bu belge hurdacılık mesleğini yapan işletmelerin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından belirlenen yasal prosedürlere uygun çalışan, belli standartları karşılamak zorunda olan nitelikli işletmeler olmasını zorunlu kılmıştır. Görüştüğünüz hurdacılardan bu belgeyi mutlaka görmek isteyiniz.


Aydın Hurdacı Fiyatları


Hurdacı fiyatları konusunda değerlendirme ve karar verme aşaması; ürünün niteliği ve kilosu ile doğru orantılıdır. En uygun fiyatı almak için çeşitli hurdacılarla görüşmek ve ürününüz için fiyat tekliği istemek ardından da sizin için en uygun olanı değerlendirmeniz gerekir. Hurda piyasasında en çok değer gören ürünlerin başında gelen metaller içindeki alaşımlarına bakılarak değerlendirilir. Bu durumda uzman hurdacılar ile görüşme en uygunudur.


Aydın En Yakın Hurdacı


Bulunduğunuz yer içerisinde size en yakın hurdacı bulmak sanıldığının aksine oldukça kolaydır. İlimizdeki hurdacılar sitesine ulaşım sağlayabileceğiniz gibi oturduğunuz yerden de hurda hizmetine ulaşabilirsiniz. Bu konuda telefonunuzun konum hizmetini kullanarak harita uygulaması içerisinde size en yakın hurdacı noktalarını bulabilirsiniz. Harita uygulamasında işletmelerin iletişim bilgilerini tam olarak bulabilirsiniz, haritadaki konumunuz yakınında sizin için en yakın yerdeki hurdacıları tespit edebiliriniz ve bunları harita uygulamanız üzerinde kaydedebilirsiniz. Böylece size yakın hurdacıların listesine her zaman kolay ulaşacak arşiv elinizde bulunur. Bazı durumlarda ise hurdacılar ayağımıza gelir. Sokak içerisinde dolaşan araçlar ile dolaşan hurdacılar da vardır. Tabii bu hurdacılardan öncelikle ürününüz hakkında fiyat teklifi ve TAT belgesi (Tehlikesiz Atık Toplama Ayırma Tesisi Belgesi) istemelisiniz. Son olarak; hurdacının iletişim bilgilerini alıp diğer teklif veren hurdacılar ile karşılaştırma yapıp nihai kararı daha sağlıklı verebilirsiniz.

Sonuç olarak; hurda toplama ve ayrıştırma işi günümüzde oldukça karlı bir meslektir. Para kelimesi giren her işte maalesef işi kötüye kullanan kişiler olması yüksek olasılıklıdır. Bu tür kişilerden uzak durmak için; para kazandıran bu mesleği layıkıyla yapan, nitelikli işletmeler bulmak önemlidir. Sizi boşa zaman harcamaktan ve maliyet kaybından kurtarır. Elinizdeki ürünün, kendinize ve çevrenize karşı kazançlı, faydalı şekilde değerlendirilmesini sağlar.

Aydın Hurdacı